گفتگوی کوتاه با مربی جوان فوتبال کشور

به گزارش پایگاه خبري و تحلیلی آفتاب افکار، در ادامه این گفتگوی کوتاه را با هم مرور خواهیم کرد:

لطفا ابتدا بطور مختصر خودتون معرفی کنید.
با عرض سلام خدمت شما و مخاطبینتون امین حسنی هستم مربی این فصل سپیدرود رشت.

از نظر شما لیگ های امسال ایران چطور بود؟
از لیگ برتر شروع کنیم.
به نظر من لیگ امسال از سالهای قبل جذاب تر شده چه در صدر جدول چه در انتهای جدول، ذوب آهن تیمی که فینال آسیا بوده الان برای بقا تو لیگ برتر تلاش میکنه. به نظر من قوانین عدم حضور تماشاگر تأثیرات خودش رو تیمهایی مثل نساجی مازندران و ماشین سازی به طور منفی گذاشت و حتی کیفیت بازی ها و اگه این اتفاق نمی افتاد جایگاه تیمها هم شاید الان متفاوت بود.

در مورد لیگ ۱ بفرمایید.
لیگ یک امسال لیگ خوبی بود. تا این اواخر ۷ تا تیم مدعی صعود بودند. جذابیتش برای من حضور احتمالی و مجدد فجر سپاسی در لیگ برتر هستش و امیدوارم بادران هم صعود کنه چون تجربه و ثبات بیشتری تو تیمداری دارند و میتونه به کیفیت لیگ برتر سال آینده کمک کنند.
در لیگ یک امسال چند تا تیم واقعا در سطح این لیگ نبودن واقعا جای تیمهایی مثل برق شیراز، استقلال اهواز، راه آهن تهران، سپیدرود رشت خالی هست. امیدوارم نظارت شود رو نحوی تیمداری بعضی تیمهای خصوصی که آینده خیلی از فوتبالیستهای جوان و مستعد به افکار نادرست بعضی مدیران و مسئولین اون باشگاه ها مرتبط هستش و بر عکس استعدادیابی و استعدادسازی در حال استعدادسوزی هستند.

در مورد لیگ ۲ هم توضیح مختصری بفرمایید.
لیگ ۲ هم مانند لیگ یک بود. تیمهای خوبی بودند ولی متاسفانه شما هیچ آنالیزی نمیتونستید از تیمی داشته باشید. بعضی بازی ها از روزها قبل نتیجه اش مشخص میشه.
شدیدا درگیر مسائل خارج از حرفه فوتبال و مسائل اخلاقی داره انجام میشه که شدیدا به آینده فوتبال ایران لطمه خواهد زد و در این صورت اگه نظارت نشود نسل خوبی تو فوتبال نخواهیم داشت.

آقای حسنی شما مربی جوانی هستید.
آیا مدیران لیگهای فوتبال به مربیان جوان بها می‌دهند؟
بله مدیران به جوانها بها میدند و من برجسته ترین مدیری که باهاشون افتخار همکاری داشتم جناب آقای گرشاسبی بودن در پیکان، این افتخار نصیب بنده شد و ایشون یک انسان فوق العاده دلسوز و حرفه ای بودند. به نظر من این پرسپولیسی که الان هوادارنش ازش لذت میبرند دسترنج زحمات جناب گرشاسبی هست.

نظر شما در مورد فوتبال پایه را بیان کنید؟
فوتبال پایه ما برای استعداد سازی مناسب نیست بجز چند تا تیم و مسئولینشون به طور مثال تیم موفق امسال لیگ تهران استقلال تهران با مدیریت آقای فریاد شیران تو ۴ تا لیگ مدعی بود، ۲ جام گرفتند ولی بعد از یک سال بسیار ایده آل بجای اینکه با ایشون تمدید کنند بودجه بیشتری در اختیارشون بذارند به راحتی کنار گذاشتنشون، این اتفاق انگیزه را از سایر مدیران میگیره و در نهایت بازیکنان متضرر میشوند.
و بدتر اینکه درگیر سایت های شرط بندی شدن بعضی تیمها که این ظلم در حق معصومیت او بچه هاست که ما داریم زشتی‌های فوتبال رو بهشون آموزش میدیم.

آقای حسنی در مورد تعویض مربیان در حین فصل توضیحاتی رو بفرمایید.
چون شما سابقه زیادی با مربیان بزرگ کشور دارید.
تعویض مربیان تو ایران شده یه قانون که اگه تیمی ۳ هفته باخت باید مربی عوض شود. شما نگاه کنید ببینید کدوم تیم، اتاق فکر یا مدیریت فنی دارند؟!!
کی و از کجا تصمیم میگیره که نتیجه ضعیف از کجا حاصل شده؟!
تو عدم نتیجه گیری یک باشگاه خیلی مسائل وجود داره که البته یکیش میتونه مربی باشه.
مدیران ما ببینند خودشون برای بهبود تیم چه ادوات و شرایطی رو تو چه سطحی فراهم کردند. از تیمی که روز بازی یه سفر طولانی با اتوبوس میره شما انتظار چی دارید؟!
وقتی پرداختی بازیکنارو به موقع انجام نمیدن مربی باید چیکار کنه؟!
و خیلی مسائل دیگه که تو این امر دخیل هست و متاسفانه ما یاد گرفتیم برای سرپوش گذاشتن روی ایرادها دیگران رو کنار بگذاریم و مقصر بدونیم.
کل عوامل مدیریت رو تو بعضی تیمها شما فقط بعد از اخراج مربی و معرفی مربی جدید حس میکنید و نهایت ۲ هفته همه چیز فوق العادس و بعد به حالت گذشته برمیگرده.

نظرتان را در مورد جام حذفی کشور هم
بیان کنید.
جام حذفی واسه تیم‌های مدعی لیگ میتونه شانس مجدد برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا باشه، همین.

آیا در فصل جدید فوتبال برنامه ای دارید؟
بله من برنامه هایی دارم مثل سایر همکارانم که به لطف خدا امیدوار هستم اتفاقات خوبی صورت بگیرد.

و در پایان برای مربیان جوان چه توصیه ای دارید؟
من از مربیان هم سن خودم یک چیزی رو میخوام و اونم یاد دادن شرافت و انسانیت به بازیکنانشون، از لطفی که خدا بهمون کرده استفاده کنیم و وظیفه و مسئولیتمون رو به درستی انجام بدیم که اگه موفقیتی برای یک مربی بخواد رقم بخوره از همین بازیکنان است که پرورش دادند.

ممنون از وقتی که در اختیار من گذاشتین.

محمد صادق غلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امام جمعه لنگرود: امام جمعه و اعضای ستاد نماز جمعه در کنار مردم هستند/ پس از اتفاقات پیش آمده در شهرداری گفتم بدون وابستگی با افراد برخورد شود

د جولای 19 , 2021
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آفتاب افکار، نشست خبری امام جمعه لنگرود، رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه به مناسبت هفته گرامیداشت نماز جمعه برگزار شد. ابتدا رئیس ستاد نماز جمعه لنگرود با اعلام برنامه های این ستاد در هفته گرامیداشت نماز جمعه گفت: ۱۵ برنامه در سطح شهرستان […]

خبرهای فوری

سردبیر

درست شود

بلبللب

دسترسی سریع