امام جمعه لنگرود: امام جمعه و اعضای ستاد نماز جمعه در کنار مردم هستند/ پس از اتفاقات پیش آمده در شهرداری گفتم بدون وابستگی با افراد برخورد شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آفتاب افکار، نشست خبری امام جمعه لنگرود، رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه به مناسبت هفته گرامیداشت نماز جمعه برگزار شد.

ابتدا رئیس ستاد نماز جمعه لنگرود با اعلام برنامه های این ستاد در هفته گرامیداشت نماز جمعه گفت: ۱۵ برنامه در سطح شهرستان برگزار می‌شود که شاخص ترین آن، همایش یاوران آدینه است که با همکاری ستاد نماز جمعه کومله، اطاقور و لنگرود برگزار می‌شود و قرار است از فعالین این حوزه تقدیر شود.
از دیگر برنامه های این هفته می‌توان به برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی، دیدار ها، توزیع بسته های معیشتی و کمک به نیازمندان اشاره کرد.

حامد اسماعیل پور در پایان گفتند: ما در طول این سال‌ها سعی کردیم نماز جمعه را محدود به روز جمعه نکنیم و فعالیت های فرهنگی را بطور مستمر گسترش دهیم. در سال گذشته ستاد نماز جمعه لنگرود، ستاد نمونه استان و یکی از ستاد های برتر کشور انتخاب شد.

در ادامه حجت الاسلام نقوی امام جمعه لنگرود با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه گفت: نماز جمعه تنها عبادتی است که باید جمعی اقامه شود و تنها عبادتی است که باید با حکم حاکم اسلامی برپا شود.
نماز جمعه وابسته به مردم و مؤمنین است و همین باعث می‌شود تا رسالتی داشته باشد که فرمایشات حاکم اسلامی را تبیین کند.

ایشان با اشاره به اینکه نماز جمعه وابسته یه هیچ حزب و جناحی نیست گفت: از تریبون نماز جمعه باید مشکلات و دغدغه های مردم بیان شود.

نقوی در ادامه گفت: هر شهری نماز جمعه قوی داشته باشد می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند و امام جمعه بهمراه اعضای ستاد نماز جمعه سعی کرد در طول این مدت در مشکلات کنار مردم باشد. در مسئله کرونا ما در کنار گروه های جهادی بودیم و سعی کردیم آن ها را تقویت کنیم و این روند در حوزه های مختلف ادامه خواهد داشت.

ایشان در پایان در جواب خبرنگاری به اتفاقات شهرداری لنگرود نیز اشاره کرد و گفت: در ماجرای شورای شهر و شهرداری بعضی مسئولین پیگیری کردند که ماجرا سریع تمام شود و پیگیری صورت نگیرد ولی بنده به مسئولین مربوطه گفتم بدون وابستگی احزاب و افراد برخورد صورت گیرد.

محمد صادق غلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان: کلینیک دندان‌پزشکی کودکان در لاهیجان افتتاح می‌شود/ اگر موقوفات شهرستان احیا شود خیلی از معضلات حل خواهد شد

س جولای 20 , 2021
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آفتاب افکار، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لاهیجان با استفاده از موقوفات منطبق شهرستان تعداد ۵۰ دستگاه پنکه به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال تهیه و در بین افراد کم برخوردار توزیع کرد. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاهیجان در این مراسم گفت: […]

خبرهای فوری

سردبیر

درست شود

بلبللب

دسترسی سریع